Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Dermamelan Maske

Dermamelan maske, yaşlanma ve güneş ışınlarından dolayı cilt bölgesinde meydana gelen lekelenmelerin giderilmesinde uygulanan tedavi yöntemidir. Cosmelan dermamelan  uygulaması yüz bölgesinde oluşan lekelerin yok edilmesi ve daha parlak bir görünüm kazandırılması amacı ile yapılmaktadır.

Dermamelan Cosmelan Leke Tedavisi

Cilt lekelerinin oluşmasında birçok neden bulanabilir. Hamilelik sonrası lekelenmeler, yaşlanma nedeni ile oluşan lekeler, güneş ışınlarından dolayı oluşan lekelerin cildin görünümünü ve sağlılığı etkileyebilmektedir. Doktorların sıkça kullandığı cosmelan krem dermamelan leke tedavisi ile cildin yenilenmesi gerçekleştirilmektedir. Her türlü leke tedavisinde uygulanabilen ve lekelerin azalması ile giderilmesinde yardımcı olan bir tedavidir.

Dermamelan maske uygulamasında cilt altında bulunan melamin miktarının azalması birlikte cilt yapısında lekelerin oluşmasını sağlayan sistemin durdurulmasında yardımcı olmaktadır. Dermalen cosmelan uygulamasında herhangi bir asit ve yan etkisiz söz konusu değildir. Herhangi bir cilt tipi ayrımı yoktur. Kadın ve erkek herkese rahatlıkla uygulanmaktadır. Uygulama için mevsim şartı yoktur. İşlem uygulandıktan sonra 7 gün ile 1 ay içerisinde cilt tazeliği ve yeniliği kazandırılmış olur.

Dermamelan maske uygulama alanları genel olarak yüz olmakla birlikte boyun, dekolte ve ellere uygulanmaktadır. Cosmelan Dermamelan mask leke tedavisinde, cildin yaşlı görünümüne den olan yaşlılık lekeleri, deri yapısında koyu lekelenmeler, akne ve melazma sorunları giderilmektedir.

Ameliyatsız leke tedavisinde uzman doktorların ve cilt uzmanlarının tercih ettiği cosmelan yenilenme sağlayan krem uygulaması yapılmaktadır. Dermamelan maske uygulaması ile cilt sorunlarının giderilerek, ciltte taze ve yenilenmiş bir yapının meydana gelmesi sağlanır. Lekelerin giderilmesinde etkili bir maske olan bu uygulama, işlem kolaylığı ve etkilerini kısa sürede göstermesi neden ile kadın ve erkeklerin tercihi haline gelmiştir.

Dermamelan maske uygulamasında ağrı ve sızı gibi durumların kesinlikle oluşmaz. Lekelerin giderilmesi kısa sürede sonuçlar alınmaktadır. Hassas cilt yapıları dahil her türlü cilt tipine uygun bir krem tedavisidir. Doktorlar ve cilt uzmanlarının kullandığı cosmelan maske tedavisinde cilt yüzeyine uygulanan krem 12 saat kalması gerekir. Daha sonrasında temizlenerek, ciltte hasarların yok edilmesi meydana gelir. İşlem sonrasında hafif bir ciltte kızarıklık ve dökülme görülebilir. Uygulama tek seanslık bir işlemdir. Yılda  en az 2 kez uygulanması önerilir.