Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Alın Çizgilerine Dolgu

Alın bölgesinde meydana gelen çizgilenmeler yüz estetiği açısından olumsuz bir görünüm oluşturabilmektedir. Alın çizgilerine dolgu uygulaması ile alın bölgesinde, kırışık ve çöküntülere gerekli olan hyalüronik asit deri altına zerk edilmektedir. Bu sayede alın bölgesindeki cilt sorunları ele alınır. Zamanla birlikte yaş ilerlemesine bağlı olarak bu çizgilenmeler daha belirgin hal almaktadır. Kaşların yukarı doğru kaldırılması ile sert bir görünüme neden olan bu çizgilenmelerin giderilmesinde kullanılan hyalüronik asidin enjekte edilmesi bölgenin yenilenmesine katkı sağlamaktadır.

Alın Çizgilerine Dolgu Tedavisi

Alın çizgilerine dolgu uygulaması, alın bölgesinde derin çizgilenmelerin ve kırışıklıkların giderilmesinde uygulanan etkili bir hyalüronik dolgu tedavisidir. Uygulama ile alın bölgesindeki dokunun yenilenmesi ve toparlanması sağlamaktadır. Dolgu yapılan alın bölgesinde genç bir görünüm sağlamak ve yüz estetiğini korumak adına yapılır.  Alın bölgesinde yaşın ilerlemesi ile ve mimik hareketlere bağlı olarak meydana gelen minik ve derin çizgilerin hafifletilerek giderilmesinde etkilidir.

Alın bölgesinde kırışık ve çizgilenmelerin giderilmesinde uygulanan ve alın bölgesinin yeniden toparlanması amacı ile yapılan bu işlem son derece konforlu ve pratik bir şekilde gerçekleştirilir. Muayene sonrasında hastanın cilt analizi yapılarak, kırışıklıklar ve cilt sorunları ele alınır. Alın bölgesi temizlendikten sonra özel iğneler ile dolgu maddesi olan hyalüronik asit çizgilenmelerin olduğu alanlarda deri altına zerk edilir. Alın bölgesine anestezi özelliğine sahip uyuşturucu krem sürülür. İşlem acısız ve ağrısız 10-15 dakika arasında kısa bir sürede gerçekleştirilmektedir

Alın çizgilerine dolgu uygulaması tedavisinde, kullanılacak dolgu miktarı kırışıklık ve çizgilenmelere göre belirlenmektedir. İşlemden sonra etkili hemen görülebilir. Hafif düzeyde şişlik ve pembeleşme 2-3 gün görülmesi olası bir durumdur. Alın bölgesindeki çizgilere dolgu uygulamasında sonra elde edilecek sonuçlar ortalama olarak 1-1.5 yıl arasında bir etki süresine sahiptir. Etki süresi kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir. İşlem sonrasında 9 ay kadar kalıcı bir etkiye sahip olduğu söylenebilir.

Mimik hareketlerinin kullanılmaması durumunda  oluşan kırışık ve çizgilenmeler var ise hyalüronik asit zerk işlemi için ideal bir yöntemidir. Kaşların yukarı doğru kaldırılmaması halinde bilen oluşan bu sert görünümün giderilmesi için etkili bir yöntemdir. İşlemden 10-15 gün sonra kontrol gerçekleştirilir. İşlemden sonra kişinin istirahat etmesini gerektirmez. Hyalüronik asit dolgusu işlemi alın bölgesi dışında yüzün birçok bölümünde cilt yenilenmesi ve gençleştirilmesi sağlamaktadır.